Data: czwartek, 14 Sierpień 2014 autor: Redakcja

WTS

W środę w Lublinie odbyła się I runda Nice Cup będąca także III Memoriałem Władysława Pietrzaka. W zawodach zwyciężył Maciej Fajfer, przed Damianem Dąbrowskim. Na najniższym stopniu podium stanął Oskar Bober.

Środowe zawody były zagrożone z powodu opadów deszczu które towarzyszyły zawodnikom oraz kibicom już od godziny 16. Deszcz wzmógł się pół godziny przed rozpoczęciem turnieju jednak mimo to sędzia Paweł Słupski postanowił, że zawody rozpoczną się równo o godzinie 17:30 jednak aczkolwiek nie będą poprzedzone prezentacją.

Mimo brzydkiej pogody oraz toru ubitego na beton zawody przyrządziły kibicom wiele emocji od samego początku. Bieg pierwszy zakończył się zwycięstwem juniora ŻKS ROW Rybnik – Kamila Wieczorka. Trzeci w tym biegu przyjechał jeden z faworytów – Adrian Gała. Bieg drugi wygrał Maciej Fajfer a pozostałe dwa kończącę pierwszą serię wygrali zawodnicy występujący na zasadzie „gościa” w barwach miejscowego KMŻ Lublin – Damian Dąbrowski oraz Mateusz Wieczorek.

W drugiej serii ponownie przypomnieli o sobie juniorzy lubelskich Koziołków. Bieg piąty wygrał Arkadiusz Madej. W tym samym biegu mieliśmy także pierwszy upadek w zawodach. Na tor upadł Kamil Wieczorek, jednak młody rybniczanin szybko wstał z toru i można było kontynuować bieg. Pierwsza odsłona biegu szóstego została przerwana przez upadek Grzegorza Bassary, który został wykluczony z powtórki biegu. W niej wygrał drugi raz w tych zawodach Damian Dąbrowski przed Mateuszem Wieczorkiem i Mateuszem Rujner dla którego jak się okazało był to ostatni bieg tych zawodów. Bieg siudmy wygrał junior Unibaxu Toruń – Dawid Krzyżanowski, który pierwszy raz startował na lubelskim owalu. Krzyżanowski wygrał między innymi z wychowankiem KMŻ – Oskarem Boberem. Na zakończenie serii wygrał również niepokonany do tej pory Maciej Fajfer przed klubowym kolegą – Adrianem Gałą.

Bieg dziewiąty odbył się już w trzyosobowej obsadzie, ponieważ wspomniany wyżej Rujner wycofał się z zawodów. Pierwsze zwycięstwo w zawodach uzyskał Oskar Bober przed Kamilem Wieczorkiem i Karolem Jóźwikiem. Kolejny bieg potrzebował aż dwóch podejść. Za pierwszym razem upadek zaliczył Paweł Wolender i został wykluczony z powtórki w której wygrał Robert Chmiel. Bieg jedenasty także odbył się w niepełnym składzie. Artur Cyło nie zjawił się pod taśmą w regulaminowych dwóch minutach i został wykluczony z powtórki w której zwyciężył wciąż niepokonany Maciej Fajfer przed dwójką juniorów gospodarzy – Mateuszem Wieczorkiem i Arkadiuszem Madejem. Bieg kończący trzecią serie startów wygrał drugi z niepokonanych – Damian Dąbrowski.

Czwarta seria startów była mniej emocjonująca. Bieg trzynasty zakończył się zwycięstwem Mateusza Wieczorka przed Dawidem Krzyżanowskim. Bieg czternasty wygrał Oskar Bober przed do tej pory niezwyciężonym Maciejem Fajferem. Przed biegiem piętnastym samotnym liderem był Damian Dąbrowski. Jednak i on w swoim biegu przyjechał drugi za Robertem Chmielem i wciąż było dwóch liderów. Szesnasty bieg w trzyosobowej obsadzie wygrał Gała przed Madejem i Trępałą.

Ostatnia seria startów przyniosła wiele emocji dobrych jak i złych. W biegu siedemnastym spoktało się dwóch najlepszych zawodników tego dnia i ten bieg decydował kto pierwszy z nich będzie wybierał pole w finale. Okazał się, że ani Maciej Fajfer ani Damian Dąbrowski nie wygrali tego biegu a podzielił ich Kamil Wieczorek. Fajfer przyjechał jako drugi a Dąbrowski trzeci. Bieg osiemnasty przyniósł ogromny karambol na torze. Zawodnik gospodarzy Arkadiusz Madej wyprzedził na przeciwległej prostej ostatniego okrążenia Grzegorza Bassarę jednak młody rzeszowianin nie odpuścił Madejowi i zaatakował go na wejściu w łuk. Bassara nie opanował motocykla i z całym impetem uderzył w Madeja przez co ten wyleciał w powietrzę. Zawodnik PGE Marmy Rzeszów bardzo mocno uderzył głową w tor i stracił przytomność z kolei Madej uskarżał się na ból w biodrze oraz ręce. Obaj zawodnicy zostali odwiezieni do szpitala. Teraz wiadomo, że Arkadiusz Madej jest na szczęście tylko poobijany, jednak nadal nie wiadomo co z Bassarą. Po ponad półgodzinnej przerwie karetki wróciły na stadion i zawody można było kontynuować. Bieg dziewiętnasty ostatecznie został zakończony w dwuosobowej obsadzie, ponieważ Paweł Wolender upadł na tor. Bieg zamykający faze zasadniczą zawodów wygrał Chmiel przed Gałą.

Udział w biegu ostatniej szansy uzyskali Robert Chmiel, Kamil Wieczorek, Mateusz Wieczorek oraz Oskar Bober. Przez dwa okrążenia w tym biegu prowadził Robert Chmiel jednak dopadła go złośliwość rzeczy martwych i zanotował on defekt na prowadzeniu na czym skorzystał Oskar Bober, ponieważ na trasie minął jeszcze Mateusza Wieczorka i z ostatniego miejsca przedarł się na drugi i znalazł się w finale.

Po dwudziestu biegach udział w finale zawodów zapewniony mieli Maciej Fajfer oraz Damian Dąbrowski. Stawkę uzupełnili Bober oraz Kamil Wieczorek. Finał podczas pierwszego podejścia został przerwany przez upadek Kamila Wieczorka, który został wykluczony z powtórki. Ostatecznie całe zawody wygrał Maciej Fajfer przed Damianem Dąbrowskim i Oskarem Boberem.

Wyniki:
1. Maciej Fajfer (Carbon Start Gniezno) – (3,3,3,2,2) 13 + I miejsce w finale
2. Damian Dąbrowski (Grupa Azoty Unia Tarnów) – (3,3,3,2,1) 12 + II miejsce w finale
3. Oskar Bober (GKM Grudziądz) – (2,2,3,3,1) 11 + 2 + III miejsce w finale
4. Kamil Wieczorek (ŻKS ROW Rybnik) – (3,u,2,1,3) 9 + 3 + IV miejsce w finale
5. Mateusz Wieczorek (KSM Krosno) – (3,1,2,3,0) 9 + III miejsce w półfinale
6. Robert Chmiel (ŻKS ROW Rybnik) – (1,1,3,3,3) 11 + IV miejsce w półfinale
7. Dawid Krzyżanowski (Unibax Toruń) – (2,3,2,2,u) 9
8. Adrian Gała (Carbon Start Gniezno) – (1,2,1,3,2) 9
9. Arkadiusz Madej (KMŻ Lublin) – (1,3,1,2,2) 9
10. Karol Jóźwik (Polonia Bydgoszcz) – (2,1,1,1,3) 8
11. Dawid Wawrzyniak (Carbon Start Gniezno) – (1,2,0,0,3) 6
12. Grzegorz Bassara (PGE Marma Rzeszów) – (2,w,2,1,w) 5
13. Mikołaj Trępała (Polonia Bydgoszcz) – (0,1,1,1,0) 3
14. Artur Cyło (PGE Marma Rzeszów) – (0,0,w,0,2) 2
15. Mateusz Rujner (GKM Grudziądz) – (0,2,-,-,-) 2
16. Paweł Wolender (Unibax Toruń) – (0,0,w,0,u) 0

Bieg po biegu:
1. K. Wieczorek, Bassara, Gała, Cyło
2. Fajfer, Krzyżanowski, Chmiel, Rujner
3. Dąbrowski, Bober, Madej, Wolender
4. M. Wieczorek, Jóźwik, Wawrzyniak, Trępała
5. Madej, Wawrzyniak, Chmiel, K. Wieczorek (u)
6. Dąbrowski, Rujner, M. Wieczorek, Bassara (w/u)
7. Krzyżanowski, Bober, Trępała, Cyło
8. Fajfer, Gała, Jóźwik, Wolender
9. Bober, K. Wieczorek, Jóźwik
10. Chmiel, Bassara, Trępała, Wolender (w/u)
11. Fajfer, M. Wieczorek, Madej, Cyło (w/2min)
12. Dąbrowski, Krzyżanowski, Gała, Wawrzyniak
13. M. Wieczorek, Krzyżanowski, K. Wieczorek, Wolender
14. Bober, Fajfer, Bassara, Wawrzyniak
15. Chmiel, Dąbrowski, Jóźwik, Cyło
16. Gała, Madej, Trępała
17. K. Wieczorek, Fajfer, Dąbrowski, Trępała
18. Jóźwik, Madej, Bassara (w), Krzyżanowski (u)
19. Wawrzyniak, Cyło, Wolender (u)
20. Chmiel, Gała, Bober, M. Wieczorek

Półfinał:
21. K. Wieczorek (B), Bober (D), M. Wieczorek (C), Chmiel (A – d1)

Finał:
22. Fajfer (D), Dąbrowski (A), Bober (C), K. Wieczorek (B – w/u)

źródło: nicesport.pl

Podobne artykuły:

Podziel się na:

 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Buzz
 • Grono.net
 • MySpace
 • PDF
 • Pinger
 • Twitter
 • Wykop
 • Yahoo! Bookmarks
 • Yahoo! Buzz
 • Śledzik
 • RSS

Tagi: , , , ,
Kategoria: WTS | Komentarze (0)

Zostaw odpowiedź

(Tutaj wpisz kod z powyższego obrazka)