Data: poniedziałek, 7 Kwiecień 2014 autor: Redakcja

NICE_Liga_GOT_Q_White

Na mocy trójstronnego porozumienia pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym, Telewizją Polską oraz firmą Nice rozgrywki dawnej Polskiej Ligi Żużlowej zmieniają w sezonie 2014 nazwę na Nice Polska Liga Żużlowa. To niezwykle ważne wydarzenie w historii polskiego speedwaya ? nigdy wcześniej rozgrywki niższej ligi nie posiadały sponsora tytularnego! Co więcej, dzięki centralizacji praw telewizyjnych rozgrywki będą obecne na kanałach Telewizji Polskiej.

Nice Polska sponsorem rozgrywek – Nice PLŻ na antenie TVP Regionalna!

Dzięki podpisanej umowie przynajmniej jeden mecz z każdej kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej w sezonie 2014 będzie transmitowany na żywo w paśmie wspólnym na antenie TVP Regionalna dostępnym za pośrednictwem multipleksu cyfrowego oraz dodatkowo wybrane mecze będą transmitowane na antenie TVP Sport. Ze względu na obecność TVP Regionalna na multipleksie cyfrowym dostęp do transmisji telewizyjnych będzie miało praktycznie każde gospodarstwo domowe w Polsce posiadające odbiornik telewizyjny!

Rozgrywki drugiej żużlowej klasy rozgrywkowej nigdy w historii nie posiadały scentralizowanych praw telewizyjnych. Tylko dzięki jednomyślności wszystkich klubów uczestniczących w rozgrywkach w sezonie 2014 udało się podpisać umowę z Telewizją Polską i sponsorem tytularnym. To pierwszy krok, który może spowodować wzrost wartości produktu, co przełoży się na wzrost zainteresowania rozgrywkami. Centralizacja praw telewizyjnych powinna stanowić dla każdego z klubów istotny argument w negocjacjach z lokalnymi sponsorami i władzami samorządowymi. Co ważne, każdy z klubów-gospodarzy transmitowanych meczów otrzyma w ramach umowy 20-sekundowy spot prezentujący wizytówkę miasta (tzw. welcome postcard), z którego odbywa się transmisja.

W obecnych warunkach bardzo trudno oszacować potencjalną oglądalność zawodów, ale można przypuszczać, że ze względu na zasięg kanałów Telewizji Polskiej będzie ona bardzo wysoka. Niezwykle istotny jest również fakt wsparcia rozgrywek materiałami Telewizji Polskiej w popularnych sportowych programach informacyjnych. Co tydzień 90-sekundowy blok podsumowujący daną kolejkę będzie emitowany w Sportowej Niedzieli na kilku antenach. Wciąż trwają prace nad możliwością realizacji specjalnej kroniki, która byłaby emitowana w prime-time po Wiadomościach Sportowych TVP.

Nowa nazwa ? nowe logo

Nice Polska Liga Żużlowa to jedyna oficjalna nazwa rozgrywek. Ze względu na formę przekazu dopuszczalna jest ewentualnie skrócona nazwa – Nice PLŻ. Zmianie nie ulega nazwa rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo II Ligi ? Polska 2. Liga Żużlowa. Stosowanie jednej nazwy ma kluczowe znaczenie dla wizerunku oraz spójności rozgrywek. Wspólne działania PZM, klubów oraz mediów mogą doprowadzić do pełnej profesjonalizacji rozgrywek, która zaowocuje zwiększeniem wartości produktu, a w konsekwencji większymi wpływami sponsorskimi dla klubów.

Specjalnie na potrzeby rozgrywek opracowane zostało nowe logo. Jest ono jednym z czynników identyfikujących rozgrywki oraz kluby biorące w nich udział. Logo można eksponować na kolorach tła białym i niebieskim. Logo nigdy nie może być zmienione w swoich proporcjach lub powielane w nieautoryzowanych kolorach. Nowe logo zastępuje w pełni stare logo Polskiej Ligi Żużlowej.

Na podstawie regulaminu organizacyjnego rozgrywek każdy z klubów zobowiązany jest do wykonania ścianki telewizyjnej oraz ścianki stanowiącej tło dla studia telewizyjnego. Wszystkie wywiady z zawodnikami, trenerami, celebrytami (oraz wszystkimi innymi osobami) powinny być przeprowadzane na jej tle. Wzór ścianki będzie jednolity dla wszystkich klubów.

Powołano panel ds. Nice Polskiej Ligi Żużlowej

W celu efektywnej komunikacji pomiędzy klubami startującymi w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej, Telewizją Polską, Główną Komisją Sportu Żużlowego oraz sponsorem tytularnym ligi, powołany do życia zostaje panel ds. Nice Polskiej Ligi Żużlowej, w skład którego wejdą po jednym przedstawicielu wszystkich wymienionych wyżej podmiotów. W skład panelu wejdzie również członek iTVL.pl ? podmiotu realizującego bezpośrednie transmisje VOD z meczów Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Zadaniem członków panelu będzie ciągła współpraca nakierunkowana na profesjonalizację rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej oraz systematyczną poprawę wizerunku ligi. Przewodniczącym panelu za zgodą GKSŻ, klubów, TVP oraz sponsora ligi został Wojciech Jankowski.

Spotkanie panelu powinno odbyć się przynajmniej jeden raz na dwa miesiące. Spotkanie może mieć charakter videokonferencji. Sugerowane jest, aby spotkania odbywały się w siedzibie sponsora tytularnego ligi. W spotkaniach mogą brać udział przedstawiciele pozostałych zainteresowanych mediów – jedna część każdego ze spotkań będzie otwarta dla mediów. Członkami panelu powinny zostać osoby zajmujące się w klubach marketingiem lub organizacją rozgrywek. W skład panelu nie muszą wchodzić wyłącznie osoby zasiadające w zarządach klubów. Na spotkaniach będą omawiane bieżące problemy klubów oraz metody promocji Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Panel w pełni podlega Głównej Komisji Sportu Żużlowego ? jego decyzje muszą być w pełni akceptowane przez GKSŻ.

Na początek transmisja z Rybnika!

Pierwsza transmisja Nice Polskiej Ligi Żużlowej zostanie przeprowadzona już w najbliższą niedzielę (13.04.2014 r.). O godzinie 13:45 w paśmie wspólnym na antenie TVP Regionalna rozpocznie się studio przed bezpośrednią transmisją z meczu pomiędzy ROW-em Rybnik a Polonią Bydgoszcz. O godzinie 14:00 start do pierwszego wyścigu. Retransmisja meczu tego samego dnia na antenie TVP Sport o godzinie 17:30. Zapraszamy przed telewizory!

Podobne artykuły:

Podziel się na:

 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Buzz
 • Grono.net
 • MySpace
 • PDF
 • Pinger
 • Twitter
 • Wykop
 • Yahoo! Bookmarks
 • Yahoo! Buzz
 • Śledzik
 • RSS

Tagi: , ,
Kategoria: WTS | Komentarze (0)

Zostaw odpowiedź

(Tutaj wpisz kod z powyższego obrazka)